Dostupnosť: Skladom
Hrubá hmotnosť 0.76kg
5.66€
Cena vo vernostných bodoch: 566

BioCeraMAX 600 je jedinečný prostriedok určený na biologickú filtráciu vody v sladkovodných a morských akváriách, paludáriách, aquateráriách a teráriách. Má formu kotúčov vyrobených z pórovitého keramického materiálu, ktorý poskytuje veľmi veľkú filtračnú plochu - 600 m2.

Na vnútornom povrchu pórov valcov BioCeraMAX 600 umiestnených vo filtri akvária sa časom usadzujú kmene užitočných nitrifikačných baktérií z rodov Nitrosomonas a Nitrospira. Tieto mikroorganizmy používajú vo svojich životných procesoch metabolické produkty: amoniak (Nitrosomonas) a dusitany (Nitrospira) toxické pre ryby. Nitrifikačné baktérie oxidujú amoniak a dusitany za vzniku dusičnanov, ktoré sú pre obyvateľov akvária oveľa bezpečnejšie.

BioCeraMAX 600 sa perfektne hodí ako filtračné lôžko v kanistrových  filtroch, prepadových filtroch, vnútorných filtroch s komorami na sypké prášky (napr. TURBOFILTER).

Zásobník BioCeraMAX 600 je možné používať veľmi dlho bez výmeny. Avšak podlieha pomalému a postupnému opotrebovaniu v dôsledku rozdrvenia, čo znižuje účinnosť jeho prevádzky. Pre zaistenie optimálneho účinku sa odporúča každých 6 - 12 mesiacov nahradiť zhruba jednu tretinu. 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie