Dostupnosť: Skladom
Hrubá hmotnosť 0.05kg
9.47€
Cena vo vernostných bodoch: 947

Pomocou iba jedného testu Tetratest 6 v 1 testovacím pásikom môžete ľahko a rýchlo určiť naraz 6 najdôležitejších hodnôt vody v akváriu.

  • NO3
  • NO2
  • GH
  • KH
  • ph
  • Cl2

Organické substancie obsahujúce dusík, akými sú výkaly rýb a zvyšky krmiva sa rozkladajú na toxický čpavok, ktorý sa rozkladá na dusitany a nakoniec na dusičnany. Dusičnany (NO3) slúžia rastlinám ako výživná substancia, napriek tomu koncentrácia nad 50mg/l je škodlivá pre Vaše ryby a podporuje rast rias. Taktiež dlhšiu dobu udržiavaná koncentrácia dusitanov (NO2) nad 1mg/l je škodlivá pre Vaše ryby.

Celková tvrdosť vody (GH) určená koncentráciou soli vápnika a horčíka má bezprostredný vplyv na bunkovú funkciu rýb, rastlín a mikroorganizmov. Priaznivé číselné hodnoty GH ležia v rozmedzí od 6º do 16º dH.

Uhľovodany, merané ako uhličitanová tvrdosť vody (KH), sú dôležitou chemickou zložkou vystupujúcou v zlúčeninách s vápnikom a horčíkom. Uhľovodany slúžia ako  nárazník pH a zabraňujú drastickým a náhlym zmenám hodnoty pH (poklesu reakcie). Priaznivé číselné hodnoty KH ležia v rozmedzí  od 3º do 10º dH.

Hodnota pH vody je miera kyslosti alebo zásaditosti vody o hodnotách v stupnici od 1 (veľmi kyslá) cez 7 (neutrálna) až do 14 (extrémne zásaditá). Všetky ryby, rastliny a mikroorganizmy veľmi citlivo reagujú na drastické a náhle zmeny hodnoty pH. Hodnota pH v hraniciach od 6,5 do 8,5 je vhodná pre všetky sladkovodné ryby. Ideálna hodnota pH záleží však od daného druhu rýb.

Chlór (Cl2) je pre ryby a baktérie škodlivý a nesmie ho voda v akváriu obsahovať.  Vodu z vodovodu vždy upravte prípravkom AquaSafe, aby ste chlór úplne odstránili. 

Vlastnosti
Váha 0.05kg
Rozmery (d x š x v) 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie