Dostupnosť: Skladom
Hrubá hmotnosť 0.04kg
17.00€
Cena vo vernostných bodoch: 1700

6 IN 1 TEST slúži na meranie koncentrácie dusičnanov a dusitanov, celkovej a uhličitanovej tvrdosti, hodnoty pH a celkovej koncentrácie chlóru v sladkej vode.

 

Návod na použitie:

  1. Z fľašky vytiahnite testovací pásik a fľašku dôkladne uzavrite.
  2. Držte pásik za koniec, na ktorom sa nenachádzajú testovacie vankúšiky.
  3. Pásik ponorte do vody v akváriu a pohybujte ním vo vode po dobu okolo 2-3 sekúnd.
  4. Po vytiahnutí pásika z vody z neho otraste nadmerné množstvo vody a po 1 sekunde, držiac pásik v horizontálnej polohe, porovnajte farbu testovacieho vankúšika pre chlór s farebnou stupnicou.
  5. Po 60 sekundách porovnajte farby zvyšných testovacích vankúšikov s farebnou stupnicou.

 

DÔLEŽITÉ: Skladujte pri izbovej teplote. Chráňte pred vlhkosťou!

 

CHEMICKÉ VLASTNOSTI VODY

 

Dusičnany (NO3-) sú produktom biologickej oxidácie dusitanov nitrifikačnými baktériami. Dusičnany využívajú rastliny ako zdroj živín, avšak ich vysoká koncentrácia môže viesť k nadmernému rozvoju rias a v prípade citlivejších druhov rýb k intoxikácii.

Interpretácia výsledkov: menej než 25 mg/l ideálne podmienky, 25-50 mg/l podmienky podporujúce rozvoj rias, 50-100 mg/l podmienky v dlhodobom meradle škodlivé, nadmerný rozvoj rias, 100-250 mg/l nebezpečné podmienky, nadmerný rozvoj rias.

 

Dusitany (NO2-) sú produktom biologickej oxidácie amónnych iónov nitrifikačnými baktériami. Sú pre ryby veľmi škodlivé. Koncentráciu dusitanov je nutné sledovať v nových akváriách, v priebehu liečenia s použitím baktericídnych liečivých preparátov, ako aj po ukončení liečenia, a taktiež po spozorovaní u rýb znepokojujúcich príznakov.

Interpretácia výsledku: 0,0 mg/l ideálne podmienky, 0,5 mg/l škodlivé podmienky, nad 0,5 mg/l nebezpečné podmienky.

 

Celková tvrdosť (GH) je mierou koncentrácie dvojmocných iónov vo vode, predovšetkým vápnika a horčíka. Tvrdosť vody vplýva na celkovú kondíciu rýb a proces ich rozmnožovania. Väčšina sladkovodných akvárijných rýb a rastlín sa dobre cíti vo vode s celkovou tvrdosťou v rozmedzí 8-16°n.

Interpretácia výsledku záleží od konkrétnych požiadaviek daného druhu rýb: 0-4°n veľmi mäkká voda, 4-8°n mäkká voda, 8-16°n stredne tvrdá voda.

 

Uhličitanová tvrdosť (KH) pomáha udržiavať stálu hodnotu pH vody a zabraňuje jej výkyvom. Ak je uhličitanová tvrdosť príliš nízka (4°n a menej), pH vody môže veľmi kolísať, čo nepriaznivo vplýva na ryby. Príliš vysoká hodnota KH spôsobuje ťažkosti pri znižovaní pH vody. Ideálna hodnota KH v prípade väčšiny sladkovodných akvárií je v rozsahu 6-10°n.

Interpretácia výsledku záleží od konkrétnych požiadaviek daného druhu rýb: 0-3°n príliš nízka hodnota, 6-10°n ideálna hodnota, 15-20°n príliš vysoká hodnota.

 

pH vody. Väčšina sladkovodných rýb žije vo vode, ktorej hodnota pH sa nachádza v rozsahu 6,0-8,0. Vhodná hodnota pH vody udržuje ryby v zdraví a zaručuje správny rozvoj vodných rastlín. pH vody je nutné kontrolovať minimálne raz týždenne a vždy po spozorovaní nežiadúcich príznakov. Zvyšky krmiva, niektoré druhy skál, štrky, mušle, korene, výmena vody, bujný vzrast rastlín atď. prispievajú k zmenám pH vody, čo môže byť u rýb príčinou stresu.

Interpretácia výsledku záleží od konkrétnych požiadaviek daného druhu rýb: <6,4 pH kyslá voda, 6,8 pH mierne kyslá voda, 7,2 pH mierne zásaditá voda, >7,6 pH zásaditá voda.

 

Celkový obsah chlóru (Cl2). Chlór a jeho zlúčeniny sa používajú na dezinfekciu vody vo vodovode. Tieto chemikálie sú pre okrasné ryby škodlivé. Je preto potrebné sledovať koncentráciu chlóru v sladkovodnej vode používanej pri výmenách vody ako aj pri zakladaní nového akvária.

Interpretácia výsledku: 0,0 mg/l ideálne podmienky, 0,8 mg/l a viac nebezpečné podmienky.

Vlastnosti
Váha 0.04kg
Rozmery (d x š x v) 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie