Dostupnosť: Skladom
Hrubá hmotnosť 0.75kg
5.52€
Cena vo vernostných bodoch: 552

TROPICAL CARBOLIT je zložená filtračná vložka vysokej kvality, ktorá vznikla spojením aktívneho kokosového uhlia a zeolitu v pomere 1:1. Aktívne uhlie sa získava zo škrupín kokosového orecha, je najvýkonnejším a efektívnym filtračným substrátom medzi aktívnym uhlím. Účinne odstraňuje substancie, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú farbu a vôňu vody a eliminuje chlór a veľa toxických organických zlúčenín, medzi nimi lieky, pesticídy a organochloridy. Viaže taktiež niektoré ióny ťažkých kovov. Činnosť kokosového uhlia dopĺňa prírodný, pórovitý minerál zo skupiny zeolitov, o veľmi veľkej sorpčnej a iónovýmennej schopnosti. Odstraňuje z vody ióny (NH4+), niektoré ióny ťažkých kovov a organochloridy, ako aj minerálnu a organickú suspenziu. Spojenie dvoch tak dokonalých, vzájomne sa doplňujúcich filtračných materiálov umožňuje v akváriu získať kryštalicky čistú vodu.

TROPICAL CARBOLIT sa ideálne osvedčuje v akváriách po ukončení liečebnej kúry. Kokosové uhlie z vody odstraňuje zvyšky liekov, zatiaľ čo zeolit – ióny amoniaku, ktoré sa v akváriu môžu nachádzať, ak použité lieky mali škodlivý vplyv na nitrifikačné baktérie. Táto dokonalá filtračná vložka umožňuje zabezpečiť a udržať vysokú kvalitu vody v akváriách s chúlostivými a náročnými druhmi rýb, špeciálne z odlovu, ktoré veľmi zle znášajú prítomnosť chemických látok vo vodovodnej vode a produkty látkovej výmeny v akváriovej vode.

TROPICAL CARBOLIT zachová dlhšie svoje filtračné vlastnosti, ak bude umiestená hneď za substrátmi pre mechanickú filtráciu.

Z ohľadu na veľké sorpčné vlastnosti filtračnej vložky TROPICAL CARBOLIT nepoužívajte ju spolu s hnojivami, liekmi, vitamínmi, výluhmi z rašeliny, listami mandľovníka apod. Nefiltrujte cez rašelinu.

 

TROPICAL PORO RING

Filtračný materiál vysokej kvality v podobe keramických, pórovitých prstencov, ktorých tvar zabezpečuje dobrý prietok vody a tým aj dostatočný prísun kyslíka a živín biologickej zložky filtra.

 

COCO CARB

Aktívne uhlie vysokej kvality získavane zo škrupín kokosového orecha.

Vlastnosti
Váha 0.75kg
Rozmery (d x š x v) 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie