Dostupnosť: Skladom
Hrubá hmotnosť 0.49kg
7.72€
Cena vo vernostných bodoch: 772

COCO CARB je aktívne uhlie vysokej kvality, získavané zo škrupín kokosového orecha. V porovnaní s tradičným aktívnym uhlím má výrazne väčší počet mikroskopických pórov a ohromný merný povrch ‒ 1 gram kokosového uhlia má povrch cca 1100 m2. Vďaka takejto štruktúre sa COCO CARB charakterizuje výnimočnými sorpčnými vlastnosťami, mimoriadne vhodnými pre očisťovanie vody z najmenších čiastočiek spôsobujúcich jej farbu a vôňu. Obmedzuje koncentráciu veľa toxických organických látok, v tom veľa liekov, pesticídov, organochloridov a taktiež viaže niektoré ióny ťažkých kovov. Umožňuje zabezpečiť a udržať vysokú kvalitu vody v sladkovodných aj morských akváriách s chúlostivými a náročnými druhmi rýb, najmä pochádzajúcimi z odlovenia, ktoré môžu veľmi zle znášať prítomnosť chemických substancií vo vodovodnej vode. Voda filtrovaná filtrom COCO CARB je kryštalicky čistá a v značnej miere stráca žltkasté zafarbenie spôsobené organickými látkami. Pre ryby nebezpečný chlór je viazaný až v 98 percentách, čo činí COCO CARB ideálnou filtračnou vložkou do systémov pripravujúcich vodovodnú vodu pre sladkovodné a morské akváriá. Aby sa zabránilo nadmernému rozvoju rias, čo predovšetkým spôsobujú fosforečnany, COCO CARB je aktivovaný vodnou parou a nie všeobecne používanou kyselinou trihydrogenfosforečnou.

COCO CARB zachová dlhšie svoje filtračné vlastnosti, ak bude umiestená hneď za substrátmi pre mechanickú filtráciu.

Z ohľadu na veľké sorpčné vlastnosti filtračnej vložky COCO CARB nepoužívajte ju spolu s hnojivami, liekmi, vitamínmi, výluhmi z rašeliny, listami mandľovníka apod. Nefiltrujte cez rašelinu.

 

TROPICAL PORO RING

Filtračný materiál vysokej kvality v podobe keramických, pórovitých prstencov, ktorých tvar zabezpečuje dobrý prietok vody a tým aj dostatočný prísun kyslíka a živín biologickej zložky filtra.

 

TROPICAL CARBOLIT

TROPICAL CARBOLIT je zložená filtračná vložka vysokej kvality, ktorá vznikla spojením aktívneho kokosového uhlia a zeolitu v pomere 1:1.

Vlastnosti
Váha 0.49kg
Rozmery (d x š x v) 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie