Dostupnosť: Skladom
Hrubá hmotnosť 0.21kg
12.18€
Cena vo vernostných bodoch: 1218

Jedno krmivo, veľa možností

 • krmivo vo forme želé pre samostatnú prípravu, s vysokým obsahom rias (36%), určený pre rastlinožravé a všežravé ryby
 • príprava krmiva je rýchla, ľahká a spraví veľa radosti každému akvaristovi
 • krmivo poskytuje možnosť rozhodovania o veľkosti a tvare porcie
 • v závislosti na spôsobu prípravy je možné získať krmivo vo forme ponárajúceho alebo plávajúceho želé, čo uspokojuje potreby rovnako rýb hľadajúcich potravu pri vodnej hladine, ako aj na dne akvárium
 • želé blízke konzistenciou prírodným krmivám povzbudzuje ryby do prijímania krmiva
 • komfort používania a možnosť zmrazenia krmiva spôsobujú, že môže byť výbornou alternatívou pre mrazené krmivo Bohatstvo zložiek pre zdravie rýb
 • krmivo obsahuje päť druhov rias: spirulina (Spirulina platensis), chlorella (Chlorella vulgaris), Lithothamnium calcareum a riasy kelp – Ascophyllum nodosum a Laminaria digitata
 • nenasýtené mastné kyseliny a bielkoviny (bohaté v exogénne aminokyseliny) obsiahnuté v spiruline a chlorelle, a vitamíny, mikro- a makroelementy z rias kelp a Lithothamnium calcareum (v tom jód, chróm, selén a železo) zabezpečujú rybám výbornú kondíciu, intenzívny rast a vitalitu
 • vysoký obsah spiruliny bohatej na karotenoidy intenzifikuje vyfarbenie rýb
 • vláknina z rias, múčka z kôry duba a chitín regulujú prácu tráviaceho traktu
 • krmivo podporuje rozvoj odpovedajúcej bakteriálnej flóry v tráviacom trakte
KŔMENIE:

niekoľkokrát behom dňa malými porciami. Nepoužívajte pre kŕmenie rýb produktu v podobe prášku.

Návod na prípravu

Budú potrebné: horúca voda, lyžica, šľahacia metla. Príprava:

 1. Nalejte horúcu vodu do plechovky do úrovne označenej na etikete (75 ml). Jedno vrecúško stačí na 75 ml vody.
 2. .Otvorte jedno vrecúško a nasypte jeho obsah do plechovky.
 3. Ak chcete využiť ihneď dve alebo tri vrecúška, nalejte viacej horúcej vody do úrovne označenej na etikete.
 4. Pre získanie ponárajúceho sa krmiva dôkladne zmiešajte prášok s vodou s použitím lyžice alebo šľahacej metly elektrického robota, eventuálne ručnej šľahacej metly, do získania jednoliatej hmoty (cca 30 sekúnd).
 5. .Pre získanie plávajúceho krmiva miešajte prášok s vodou nutne s použitím šľahacej metly elektrického robota minimálne 2 minúty.
 6. Nalejte získanú hmotu do viečka od plechovky (odpovedajúci objem pre jedno vrecúško) alebo iného zásobníka napr. formičky na ľadové kocky.
 7. Po prechladení zabezpečte zásobník s hmotou potravinárskou fóliou a umiestite ho v chladničke do stuhnutia približne 1,5-2 hodiny.
 8. Hotové krmivo je možné ľubovoľne porciovať (krájať, odtrhávať, trieť na strúhadle).
 9. Čas prechovávania v chladničke je maximálne 5 dní. Vôňa vyskytujúca sa v priebehu prípravy krmiva je prirodzenou vlastnosťou produktu a nie je jeho chybou.
Odporúčania: 

 • V závislosti od veľkosti obsadenia akvária môžete pripraviť niekoľko menších porcií alebo jednu väčšiu a využívať je podľa potreby.
 • Ak viete, že nespotrebujete celú porciu krmiva behom 5 dní, pripravte odpovedajúce porcie pre Vašich rýb a zmrazte je. Čas prechovávania zmrazeného krmiva je maximálne 6 mesiacov.
 • Krmivo rozmrazte pred podaním ho rybám.
 • Do stuhnutia krmiva môžete použiť silikónové formy rôznych tvarov.
 • Môžete pripraviť krmivo plávajúce, ponárajúce, nanesené na kamene alebo sklenenú doštičku alebo utreté na strúhadle.
 • Ak máte miešané obsadenie rýb, to časť porcií pripravte v plávajúcej forme a časť vo forme ponárajúcej.
 • V prípade kŕmenia násady: hmotu, ktorá ešte nestuhla, naneste na sklenenú doštičku. Doštičku umiestite v chladničke do stuhnutia.
 • V prípade kŕmenia rýb denných alebo v prírode odtrhávajúcich riasy z kameňov: hmotu, ktorá ešte nestuhla, naneste na kameň. Kameň umiestite v chladničke do stuhnutia. Kompletné krmivo pre ozdobné ryby.
Zloženie*:

riasy (Spirulina platensis 25%, Ascophyllum nodosum 5,4%, Laminaria digitata 4%, Chlorella vulgaris 0,8%, Lithothamnium calcareum 0,8%), ryby a produkty z rýb, obiloviny, produkty rastlinného pôvodu (v nich múčka z kôry duba 0,7%), mäkkýše a kôrovce (v nich múčka z celých krevetiek 3%, múčka z pancierovky 2%), rastlinné bielkovinové koncentráty, ovocie (jablká 3%), kvasnice, oleje a tuky, minerálne látky (v nich zeolit 1%).

Doplnkové látky (na kg): Vitamíny, provitamíny a chemicky presne vymedzené látky, ktoré majú obdobný účinok: vit. A 24 750 m.j., vit. D3 1 470 m.j., vit. E 94 mg, vit. C 360 mg.

Zlúčeniny mikroprvkov: E1 (Fe) 28,7 mg, E6 (Zn) 8,0 mg, E5 (Mn) 6,0 mg, E4 (Cu) 1,4 mg, E2 (I) 0,14 mg, E8 (Se) 0,14 mg, E7 (Mo) 0,03 mg. Antioxidanty.

Analytické zložky: prášok: dusíkaté látky 53,0%, oleje a tuky 8,4%, vláknina 3,0%, vlhkosť 10,0%; želé: dusíkaté látky 20,0%, oleje a tuky 3,0%, vláknina 1,0%, vlhkosť 67,0%. Neobsahuje zložky pochádzajúce zo suchozemských zvierat.

*Zloženia krmiva sa vzťahuje na krmivá vo forme prášku.Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie