Ako vyberiem správny Furminator pre moje zvieratko?

FURminator ponúka nástroje pre väčšinu typov domácich zvierat. Pomocou Centra riešení starostlivosti o domáce zvieratá nájdete režim starostlivosti, ktorý vyhovuje vášmu psovi alebo mačke.


Vyčesávač FURminator

Môže sa vyčesávač Furminator používať pre všetky domáce zvieratá?

Vyčesávač na odstránenie podsady možno použiť na väčšinu zvierat, ktoré v priebehu roka menia svoju srsť, vrátane psov, mačiek a iných domácich zvierat s podsadou. Nástroj na odstránenie podsady by sa nemal používať u plemien, ktoré nepĺznú, alebo u zvierat s obzvlášť citlivou pokožkou.

Ako často a ako dlho by sa mal vyčesávač Furminator používať?

Na dosiahnutie najlepších výsledkov používajte vyčesávač FURminator 1-2 krát týždenne po dobu 10 až 20 minút pri každom použití, aj keď skutočný čas sa bude líšiť v závislosti od plemena vášho domáceho maznáčika, stavu jeho srsti a hrúbky srsti zvieraťa. Môže byť potrebné používať nástroj na odstránenie podsady častejšie v období silného pĺznutia.

Kde je najlepšie miesto pre vyčesávanie zvieratka?

Vyčesávač na odstránenie podsady odstráni veľké množstvo voľnej srsti a podsady, takže miesto, ktoré sa ľahko čistí, ako napríklad dláždená podlaha vo vnútri alebo vonku, uľahčí upratovanie. Hlavne vždy vyberajte miesto, kde sa váš maznáčik cíti pohodlne a bezpečne.

Ako správne používať vyčesávač Furminator?

Pred použitím vyčesávača na odstránenie podsady odstráňte všetky chumáče alebo spleti srsti. Použitie vyčesávača na zamotanú srsť môže ohnúť alebo zlomiť zuby, ako aj zraniť domáce zvieratko.

Dávajte pozor, aby vám vyčesávač nespadol, pretože by to mohlo viesť k poškodeniu zubov nástroja.

Okraj deShedding je možné v prípade potreby vyčistiť teplou vodou a jemným mydlom. Pred uskladnením vyčesávač úplne vysušte.

Vyčesávač FURminator má okolo hrany okrajový chránič, takže nástroj pri skladovaní nevyžaduje uzáver. Jednoducho stlačte tlačidlo FURejector® a potiahnite smerom k sebe, aby ste zaistili, že okrajový chrániť zostane na svojom mieste a ochráni tak zuby.


Fuminator zbierač chlpov

Na aké povrchy môžem použiť Furminator zbierač chlpov?

Nástroj funguje na väčšine rovných povrchov vrátane nábytku, posteľnej bielizne, kobercov a autosedačiek.

Je nástroj viackrát použiteľný?

Áno, nástroje nepoužívajú žiadne lepidlo, takže fungujú aj po mnohých použitiach.

Na aké typy srsti funguje zbierač chlpov?

Nástroj funguje s väčšinou typov chlpov, dlhých alebo krátkych, hustých alebo jemných, a pre väčšinu typov zvierat, ktoré pĺznú.

Ako často môžem zbierač chlpov používať?

Nástroj môžete používať tak často, ako je to potrebné, vrátane každodenného používania. Nástroj je možné použiť aj na upratovanie po česaní vášho domáceho maznáčika, pretože tieto činnosti môžu spôsobiť veľké množstvo uvoľnenej srsti.


Furminator odstraňovač zamotanej srsti

Pre aké typy srsti je odstraňovač zamotanej srsti určený?

Odstraňovač zamotanej srsti funguje s väčšinou typov chlpov, dlhých alebo krátkych, hustých alebo jemných, a pre väčšinu typov zvierat. Bez ohľadu na typ srsti vždy používajte na suché domáce zviera, aby bola zamotaná srsť uvoľnená.

Aký je najlepší spôsob na odstraňovanie zamotanej srsti?

Dôležité je zamotanú srsť odstraňovať pomaly a premyslene. Odstraňovanie veľkých chumáčov, ktoré boli dlhú dobu zanedbávané, môže chvíľu trvať.

Ako sa vyhnúť tvorbe ďalšej zamotanej srsti v budúcnosti?

Každodenné česanie zvieratka kefou alebo hrabľami môže výrazne zabrániť tvorbe zamotanej srsti. Po odstránení chumáčov je najlepšie predchádzať vzniku ďalších pravidelných česaním.


Furminator kefa Dual Brush

Ktorú stranu kefy mám používať?

Strana so štetinami je vynikajúca všestranná kefa, ktorú možno použiť na väčšinu typov srsti, na odstránenie nečistôt alebo na konečnú úpravu srsti s prirodzeným leskom. Strana so špendlíkovou kefou je určená na dlhú srsť domácich zvierat. Obe strany pomáhajú odstraňovať uvoľnenú srsť  a rozdeľujú spleti.

Kedy by som mal používať Furminator Dual Brush?

Domáceho maznáčika je možné kedykoľvek vyčesať na mokrej aj suchej srsti. Česanie je tiež dôležitým krokom, ktorý je potrebné vykonať pred použitím vyčesávača Furminator na odstránenie spleti a malých chumáčov.

Ako často a ako dlho mám používať Furminator Dual Brush?

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov používajte kefu denne po dobu 5-10 minút pri každom použití, aj keď skutočný čas sa bude líšiť v závislosti od plemena vášho domáceho maznáčika, stavu jeho srsti a hrúbky srsti domáceho maznáčika. Môže byť potrebné používať nástroj častejšie v období silného pĺznutia alebo ak má domáce zviera v srsti nadmerné nečistoty alebo spleti.


Furminator hrebeň Grooming Rake

Kedy by som mal používať Furminator hrebeň Grooming Rake?

Domáceho maznáčika je možné kedykoľvek vyčesať na mokrej aj suchej srsti. Česanie je tiež dôležitým krokom, ktorý je potrebné vykonať pred použitím vyčesávača Furminator na odstránenie spleti a malých chumáčov

Hrabeň na srsť je ideálny pre domáce zvieratá s hustou srsťou a dvojitou srsťou, pretože rotujúce zuby rozpletajú srsť s minimálnym ťahaním.

Ako často a ako dlho mám používať Furminator hrebeň Grooming Rake?

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete používať hrebeň FURminator Grooming 5-10 minút pri každom použití, aj keď skutočný čas sa bude líšiť v závislosti od plemena vášho domáceho maznáčika, stavu jeho srsti a hrúbky srsti. Môže byť potrebné používať hrebeň častejšie počas obdobia silného pĺznutia alebo ak má domáce zviera nadmerné chumáče alebo spleti.


Furminator kefa Bathing Brush

Môže sa kefa Furminator Bathing Brush používať na všetky zvieratá?

Kefu na kúpanie možno použiť na väčšinu zvierat so srsťou. Kefa na kúpanie má jemné zúbky, takže nástroj možno použiť aj na domáce zvieratá s citlivou pokožkou.

Kedy by som mal používať Furminator kefu Bathing Brush

Používajte vtedy, keď bežne umývate svojho domáceho maznáčika, ideálne raz mesačne. Použite po namočení vášho domáceho maznáčika.