Dostupnosť: Dočasne vypredané
Hrubá hmotnosť 5.00kg
74.76€
Cena vo vernostných bodoch: 7476
Veľkosť

TROPICAL DISCUS GRAN WILD je viaczložkové krmivo s prídavkom rias, krylu a ovocia vo forme pomaly sa potápajúcich granúl. Je určené na každodenné kŕmenie divých terčovcov a iných náročných druhov rýb získaných z ich prirodzeného prostredia. Jemná štruktúra granúl, ktoré pôsobením vody rýchlo mäknú, má tu výhodu, že ryby z výlovu ho rady prijímajú. Súčasťou krmiva sú riasy: spirulina (Arthrospira platensis), chlorella (Chlorella vulgaris), a tiež Ascophyllum nodosum a Laminaria digitata označované ako riasy kelp. V spiruline a chlorelle nachádzajúce sa nenasýtené mastné kyseliny a bielkoviny (bohaté na exogénne aminokyseliny) a vitamíny s mikro- a makroprvkami z rias kelp (vrátane jódu, chrómu, selénu a železa), zabezpečujú rybám dokonalú kondíciu, intenzívny rast a vitalitu. Vysoký podiel zložiek rastlinného pôvodu, najmä rias a ovocia, zodpovedá zloženiu potravy terčovcov v ich prirodzenom prostredí. Ryby pravidelne kŕmené granulami TROPICAL DISCUS GRAN WILD dostávajú vysokú dávku chlorofylu – zeleného farbiva, ktorého koncentrovanými zdrojmi sú spirulina a chlorella. Chlorofyl brzdí rozmnožovanie nežiaducich baktérií v tráviacom trakte, čím zabraňuje vzniku zápalových stavov a spolu so zeolitom napomáha vylučovaniu toxínov z organizmov rýb. Imunitný systém rýb v boji s patogénmi podporujú účinné látky nachádzajúce sa v cesnaku a spiruline. Karotenoidy pochádzajúce okrem iného z krylu a červenej papriky a prídavok astaxantínu udržujú prirodzené sfarbenie rýb a zabraňujú jeho vyblednutiu. Vzhľadom na svoje posilňujúce vlastnosti sa odporúča používať krmivo na výživu rýb počas karantény, aklimatizácie a rekonvalescencie.

KŔMNY NÁVOD: niekoľkokrát v priebehu dňa malými porciami.

Kompletné krmivo pre ozdobné ryby.

Zloženie: ryby a produkty z rýb, mäkkýše a kôrovce (múčka z krylu 4%), riasy 12%, produkty rastlinného pôvodu (cesnak 5%), obilniny, rastlinné bielkovinové koncentráty, zelenina (koncentrát červenej papriky 0,2%), ovocie, kvasnice, oleje a tuky, minerálne látky.

Doplnkové látky (na kg): Vitamíny: vitamín A 31 500 m.j., vitamín D3 1 850 m.j., vitamín E 120 mg, vitamín C 460 mg. Stopové prvky: železo (monohydrát síranu železnatého) 40,5 mg, zinok (oxid zinočnatý) 11,2 mg, mangán (oxid manganatý) 8,4 mg, meď (pentahydrát síranu meďnatého) 2,0 mg, jód (jodid draselný) 0,24 mg, molybdén (molybdénan sodný) 0,06 mg. Lecitín. Farbivá: astaxantín 60 mg. Antioxidanty.

Analytické zložky: dusíkaté látky 48,0%, tuk 8,0%, vláknina 3,0%, vlhkosť 8,0%.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie