Dostupnosť: Skladom
Hrubá hmotnosť 0.13kg
1.80€
Cena vo vernostných bodoch: 180

SANITAL PLUS KETAPANG

 AKVARISTICKÁ SOĽ PRE RYBY BIOTOPU ČIERNYCH VÔD

 

SANITAL PLUS KETAPANG je akvaristická soľ s výťažkami z listov ketapangu (mandľovníka morského; Terminalia catappa) a dubovej kôry. Je určená na úpravu vody v akváriách s takými druhmi rýb, ktoré obývajú biotopy čiernych vôd, napr. terčovce, skaláre, neonky, atď. a takisto biotopy mierne slanej vody. Obsah vitamínu B1 pôsobí proti stresu, čo je obzvlášť dôležité v prípade veľkého množstva plachých rýb, napr. kaprozúbkovitých. Vďaka trieslovine a humínovým kyselinám, ktoré sú obsiahnuté vo výťažkoch z mandľovníka a dubovej kôry, je prostredie akvária pre ryby bezpečné a zdravé. Vplyv týchto látok je obzvlášť dôležitý v prípade rýb, ktoré sú oslabené transportom, v priebehu aklimatizácie, prípadne rýb s úbytkami pokožky alebo ranami, po výmenách značného množstva vody v akváriách, a taktiež v nových nádržiach, v ktorých hrozí zvýšené riziko výskytu toxických dusitanov.

SANITAL PLUS KETAPANG zlepšuje sanitné podmienky vo všeobecných akváriách (používaných a novozriadených), urýchľuje obnovu pokožky, sliznice a plutiev rýb, preto je zvlášť odporúčaný počas karantény v sanitných akváriách.

SPÔSOB POUŽITIA: všeobecné akvária – 10 g soli (2 ploché kávové lyžičky) na 50 l vody; sanitárne akváriá – 20 g soli (4 ploché kávové lyžičky) na 50 l vody. Vzhľadom na rôznu citlivosť rýb na soľ je možné v prípade potreby dávku preparátu zvýšiť. Odporúčame však pozorovať správanie rýb, a v prípade výskytu nežiadúcich príznakov čiastočne vymeniť vodu za sviežo odstátu.

Možno aplikovať spolu s preparátmi Torfin Complex, Querex, Ketapang Extract a Blacklarin.

POZOR! Preparát nie je náhradou prostriedkov na mineralizáciu destilovanej vody a po reverznej osmóze. Je určený pre použitie v stredne tvrdej a mäkkej vode. Vodu prifarbuje na slamovú farbu. Neznižuje pH vody.

Vlastnosti
Váha 0.13kg
Rozmery (d x š x v) 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie