Úprava vody v akváriu je najdôležitejšou súčasťou starostlivosti o Váš malý vodný svet. Viete ako upraviť vodu tak, aby bola pre rybičky čo najbezpečnejšia? Nie? To nevadí. S nami to zmeníte!


Všetky druhy rýb vyžadujú určité životné podmienky, aby sme ich ochránili od prípadných chorôb. Možno nebudeme schopní presne napodobniť prirodzené prostredie rybičiek, avšak, môžeme sa pokúsiť urobiť akvárium pre rybičky čo najviac pohodlné. 


1. Faktory, ktoré ovplyvňujú parametre vody

Akváriový systém funguje najlepšie, keď voda, rastliny, vybavenie a ryby sú navzájom v harmónii. Rozhodujúcu úlohu tu zohráva kvalita vody. V skutočnosti by mala byť viac-menej rovnaká ako v ich prirodzenom prostredí. Kvalita vody má tiež veľký vplyv na zdravie akváriových rastlín a mikroorganizmy. Faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu vody môžeme rozdeliť na biologické, chemické a fyzické.2. Príprava akváriovej vody

Vieme ochutnať aj cítiť rozdiel medzi morskou vodou, pitnou vodou a prírodnou sladkou vodou. Je to spôsobené faktormi ako sú organické a anorganické znečisťujúce látky, klimatické vplyvy a látky, ktoré ovplyvňujú chemické zloženie vody. Každý druh vody má svoj vlastný charakter. Najlepšia možnosť pre akvaristov je používať vodu z vodovodu, aj keď aj tá skrýva rôzne nebezpečenstvá. Môže obsahovať ťažké kovy, ako meď, zinok resp. olovo z domácich potrubí. 

Množstvo použitého chlóru na dezinfekciu pitnej vody je pre človeka absolútne neškodné, ale aj tie najmenšie koncentrácie sú pre ryby nebezpečné, pretože poškodzujú ich žiabre. Z týchto dôvodov by mala byť voda upravená pre ryby a rastliny prípravkom Tetra AquaSafe, a to pri zakladaní nového akvária alebo pri čiastočnej výmene vody.

Prípravky Tetra a ich použitie

Existuje množstvo prípravkov, ktoré Vám pomôžu vytvoriť pre rybičky čo najlepšie prostredie. V tabuľke nižšie sú uvedené najzákladnejšie prípravky Tetra spolu s ich určením.


Produkt

Určenie

Kedy použiť?


Tetra Aqua Safe

Úprava vodovodnej vody

Pri založení akvária alebo čiastočnej výmene vody


Tetra Safe Start

Pridanie prospešných baktérií

Pri založení akvária alebo čiastočnej výmene vody


Tetra Easy Balance

Udržiavanie kvality vody

Raz do týždňa


Tetra Crystal Water

Čistenie zakalenej vody

Keď je voda v akváriu zakalená


Tetra ph/KH Minus

Zníženie tvrdosti vody

Keď je vysoká tvrdosť vody


Tetra Filter Active

Pridanie prospešných baktérií

Po čistení alebo výmene filtra


Tetra Planta Min

Pre lepší rast rastlín

Pri založení akvária alebo čiastočnej výmene vody


Tetra Algu Min Plus

Odstránenie všetkých typov rias

Keď sú vo vode prítomné riasy


3. Kompatibilita produktov Tetra

Teraz, keď už poznáme určenie jednotlivých prípravkov, pozrime sa na to, ako ich správne používať a navzájom kombinovať. Políčka označené oranžovou, znamenajú, že medzi použitím jednotlivých prípravkov je potrebné udržať určitý časový odstup. Produkty, ktoré spája zelené políčko sa môžu spolu používať bez obmedzení a naopak produkty s červeným políčkom by sa nemali kombinovať.  • Pridal : Admin
  • 28.03.2023
  • Komentáre: 0

Komentáre: 0

Žiadne komentáre

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú vyznačené hviezdičkou.*

Heureka recenzie